[ad_1]
Mindannyian tudjuk, hogy a cukor kiválóan fényesíti a száraz bőrt, de a sós bőrradír előnyei messze túlmutatnak a hámlasztáson. Tele vannak vitaminokkal és ásványi anyagokkal, amelyek segítenek feltölteni a bőrt, és kívülről táplálják azt. Itt van minden, amit tudnia kell a saját sóradír recept elkészítéséhez otthon az egészséges, boldog bőrért.
Miért használjunk sót bőrradírként?
Míg a hidratáló testápolók és testvajok segíthetnek a száraz bőrön, a hámlasztó bőrradír továbbra is kötelező az elhalt sejtek eltávolításához és a bőr revitalizálásához. A sós bőrradírok pedig nagyszerűek a száraz, hámló foltok eltávolítására, különösen a keményebb bőrterületeken, például a lábon.
A só egy csodálatos hámlasztó, amely puhítja a bőrt, megszabadul a hámlástól, és vitaminokkal és ásványi anyagokkal tölti be a bőr felső rétegeit. Nyugtató testolajokkal kombinálva a sóradír segíthet hidratálni és hidratálni a bőrt.
Sós bőrradír használatakor fontos, hogy először nedvesítse meg a bőrt, majd körkörös mozdulatokkal vigye fel a bőrradírt, összpontosítva a szárazra hajlamos területekre. Öblítse le a bőrradírt meleg vízzel, és törölje szárazra a bőrt.
A só előnyei a bőr számára
Érdekes tény: úgy gondolják, hogy valahol az evolúció során emelkedtünk ki az óceánból, hogy szárazföldi lakókká váljunk. És néhányan azt mondják, hogy ezért a testünk ugyanolyan koncentrációban tartalmaz ásványi anyagokat és tápanyagokat, mint maga a tenger.
Ez azt jelenti, hogy ugyanazok az ásványi anyagok, amelyek annyira elterjedtek a természetes tengeri sóban, azok is segíthetnek egyensúlyban tartani és helyreállítani a testet, amikor száraznak, fájónak vagy lemerültnek érezzük magunkat. És ezek az előnyök leginkább a bőrünkön jelentkeznek.
Ha a bőre nincs egyensúlyban, nehéz lehet megszabadulni az olyan dolgoktól, mint a szárazság és az irritáció. De önkéntesek tanulmányokban kimutatták, hogy a holt-tengeri sós fürdők javították a bőr hidratáltságát, megerősítették a bőr nedvességgátját, valamint csökkentették a bőr gyulladását és érdességét. [source].
A tengeri sót generációk óta használják különféle kulturális gyakorlatokban bőrkiütések, köztük ekcéma, gombás kiütések és pikkelysömör kezelésére. [source]valamint öregedő bőr és reumás betegségek terápiájaként [source].
A só terápiás felhasználásának többféle módja van: mártózzon meg az óceánban, ázzon egy sóval átitatott fürdőben, vagy személyes kedvencem, testradír formájában vigyen fel sót közvetlenül a bőrére. Hozzáadhat még más összetevőket is, mint például az aloe verát a gyógyulás és a védelem érdekében, a levendulát a bőrpír csillapítására, és egy csomó bőrnyugtató olajat a nedvesség egyensúlyára, így egy jól lekerekített bőrradírt kapsz, amely mindent megtesz.
A különbség a só és a cukorradír között
A cukorradíroknak ugyanazok az előnyei vannak, mint a sós bőrradíroknak, de van néhány fontos különbség.
A hámlás szintje
Az első a hámlasztó granulátum méretében. A cukor jellemzően finomabb szemű, mint a só, ezért alkalmasabb az arc és a nyak érzékeny bőrére.
A sós bőrradírok viszont gyakran koptatóbbak, ami azt jelenti, hogy jobban elsimítják a testen lévő érdes foltokat.
Természetes tápanyagok
Ráadásul a cukor nem tartalmazza azokat a tápanyagokat, mint a só. Tehát, bár nagyszerű hámlasztó hatású, a cukor nem táplálja annyira a bőrt, mint a só teljesen természetes formái.
Mikor használjunk sós bőrradírt
A legtöbben hozzászoktunk az arcradírozáshoz, de testünk bőrének is szüksége van a radírozás előnyeire. Mivel nagyon súroló hatásúak lehetnek, a sós bőrradírokat legfeljebb heti két-három alkalommal szabad használni. Ha durva sót használ, ragaszkodjon ahhoz, hogy távolítsa el az elhalt bőrt olyan területekről, mint a láb, a könyök, a térd, valamint a lábakon és a karokon lévő makacs foltok (természetesen óvatosan!).
Ha finomabb szemcsét használ, vigye fel az egész testre (az arc kivételével), és enyhén érintse meg, hogy ne okozzon bőrirritációt. Mindig ne felejtse el gyengéd körkörös mozdulatokkal dörzsölni, hogy megszabaduljon a benőtt szőrszálaktól, és gyengéden polírozza le az elhalt bőrt.
A sós bőrradírok ugyanúgy használhatók, mint egy száraz kefe a keringés serkentésére és a bőr méregtelenítésének elősegítésére. Gyengéden masszírozza be a sószemcséket a nedves bőrbe, mint általában egy száraz kefével. De ahelyett, hogy kizárólag a száraz foltokra összpontosítana, kezdje a lábfejnél, és óvatosan húzza felfelé az egész testet, a szívnél végződve.
Sós bőrradír összetevők
Nyilvánvaló, hogy a természetes só kötelező. Bár kísértést érezhet az asztali só használatára, az nem tartalmaz ásványi anyagokat, mint a só természetesebb formái, így közel sem olyan hasznos. Nyugodtan adj hozzá egy kis cukrot vagy kávét is a bőrradírodhoz.
Ezután adjuk hozzá az olajokat. Az olyan minőségi hordozóolaj, mint a frakcionált kókuszdió (így szobahőmérsékleten folyékony marad), a jojoba-, édesmandula- vagy argánolaj szuper tápláló és gyulladásgátló tulajdonságokkal rendelkezik. [source]. Azt is segíti, hogy a bőrradír könnyen siklik a bőrön anélkül, hogy a száraz vagy érzékeny területeket elcsípné.
Érdemes lehet hozzáadni néhány bőrspecifikus illóolajat a célzottabb bőrnyugtató hatás érdekében. A levendula-, kamilla- és sárgarépamag-olajokra esküszöm általános bőrgyógyító tulajdonságaik miatt.
Végül szeretek olyan extra összetevőket hozzáadni, mint az aloe vera, bentonit agyag, őrölt mandula és virágszirmok. Ennek az az oka, hogy hozzáadott vitaminokat, antioxidánsokat és ásványi anyagokat tartalmaznak, amelyek tovább enyhíthetik a pelyheket és irritációt okozó gyulladást.
6 módszer a sós bőrradír elkészítésére
Nem minden só egyforma. A legjobb, legtermészetesebb sók további előnyökkel járnak az alapvető ásványi anyagokból és tápanyagokból, amelyek abból a környezetből kimosódnak, amelyben keletkeztek. Íme néhány a leginkább tápanyagban gazdag sók, amelyeket szépségápolási célokra használhatunk.
1. Finomra őrölt tengeri só
Általánosságban elmondható, hogy a tengeri só egy természetes méregtelenítő, amely segít felszívni a méreganyagokat a bőrből. A legtöbb tengeri só magas magnéziumtartalmú, egy ásványi anyag, amelyről ismert, hogy növeli a bőr nedvességtartalmát, csillapítja a bőrpírt és javítja a bőr általános megjelenését, valamint más ásványi anyagokat, például káliumot, vasat és kalciumot. [source].
Mivel a legtöbb tengeri só durvára őrölt, nem ideális érzékeny bőrre vagy nagy területekre, amelyek gyorsan mérgesek és kipirosodnak. Bár technikailag nem egyfajta tengeri só, inkább egyfajta…
[ad_2]
Forrás